Obserwuj bloga przez e-mail

O mnie

Cześć!
Witam Cię serdecznie. Bardzo się cieszę, że zaglądasz na moją stronę, a teraz chcesz dowiedzieć się czegoś o mnie. :)

KILKA SŁÓW WSTĘPEM
Mam na imię Viola. Obecnie mam 21 lat, czyli reprezentuję rocznik '97. ;)


Wychowałam się na pięknej Warmii, która ma szczególne miejsce w moim serduszku, ale równie bliskie są mi Mazurskie klimaty oraz góry!
Mimo, że obecnie Trójmiasto stało się dla mnie takim.. trzecim domem, więc do morza mi zdecydowanie bliżej, to w górach jestem zakochana bez pamięci! A połączenie gór i jezior, to już dla mnie raj! ;D

Urodziłam się w Olsztynie, gdzie spędziłam pierwsze lata mojego życia. Chodziłam tam do przedszkola i zaczęłam podstawówkę. Trochę później przeprowadziliśmy się kilka kilometrów poza granice miasta.
Cisza, spokój, bliskość jeziora i lasu- i jak tu się nie zakochać w takim miejscu?
Mimo wszystko gimnazjum i liceum to dla mnie znowu Olsztyński rozdział. Uzależnienie?
Kocham to miasto. Nawet z jego wszystkimi wadami!

JAKA JESTEM?
Nieperfekcyjna perfekcjonistka. 
Lubię próbować nowych rzeczy i staram się w nich być jak najlepsza, jednak jestem trochę w gorącej wodzie kąpana, więc czasami bywa u mnie ciężko z cierpliwością. Potrzebuję, by w moim życiu wiele się działo na co dzień, a nie tylko od święta.
Zakręcona na punkcie wszystkiego, co dla mnie ważne! Rodzina i przyjaciele są w moim życiu na pierwszym miejscu, a poza nimi staram się jak najwięcej czasu poświęcać na podróże i zgłębianie wiedzy z zakresu przeróżnych zagadnień socjologiczno-kulturowych.
Podróże pozwalają mi jeszcze lepiej zauważyć, że nic nie stoi w miejscu, a i ja sama się wciąż zmieniam. Zarówno w drodze, gdy jestem sam na sam ze sobą, jak i wśród lokalsów, w nowych miejscach które odwiedzam, te zmiany są jeszcze bardziej dostrzegalne!

Poza tym uwielbiam planowanie i organizowanie. Bez kalendarza w torebce nie wychodzę z domu! Zazwyczaj mam milion pomysłów na minutę, wszystko tak bardzo zachęca do nowych wyzwań- jak tu usiedzieć w miejscu?
Wciąż ich poszukuję. Potrzebuję ich jak tlenu, przez co często brakuje mi doby na zrobienie tego co konieczne.

Gaduła jakich mało. Jak już zacznę nawijać to ciężko mi skończyć.
Bardzo nie lubię monotonii, nie lubię narzucanych przez innych ograniczeń.. Wychodzę z założenia, że jeśli człowiek nigdy nie był tak naprawdę wolny, to nigdy naprawdę nie żył.

Jestem trochę zbyt niecierpliwa i żywiołowa. Chciałabym na JUŻ! Nie da się? Ale jak to? Przecież na pewno się JAKOŚ DA! Pojawiają się przez to i niepowodzenia, ale staram się wracać "do siebie"- próbować dalej. Czasami wychodzi! ;).

CZYM ZAJMUJĘ SIĘ NA CO DZIEŃ?
W tej kwestii nie wyróżniam się raczej niczym szczególnym. Zajmuje się tym, co chyba każdy z nas. Pracuję, studiuję.. żyję, więc i poza tymi „koniecznymi” zadaniami zawsze jest coś do roboty.
Kończę studia z nadzieją, że już za jakiś czas będę mogła powiedzieć o sobie "Pani audytor".
Obecnie działam też na zleceniach,  rozkręcam powoli własny projekt, a to pochłania większość mojego czasu. Dodatkowo oczywiście także ta strona! ;)

MOTTO
Chociaż ciężko jest mi wskazać konkretnie pojedyncze motto, to mam kilka swoich ulubionych sentencji, które w razie potrzeby dają mi zastrzyk energii do działania.
Pewnego dnia, trafiłam gdzieś zupełnym przypadkiem na coś, co pasuje do mnie jak ulał:
„Żeby ścigać marzenia, czasem trzeba łamać zasady”
Przez długi czas myślałam nad publikowaniem tutaj postów o takiej tematyce, lecz ten pomysł poczeka na blogowy powrót na facebooka!

ZAINTERESOWANIA
Uwielbiam odkrywanie nowych miejsc. Gubienie się bez mapy. Nie jestem jakąś wielką podróżniczką, nie jestem też rasowym fotografem, ale połączenie właśnie tych 2 pasji: podróży i fotografii sprawia mi wiele radości i to jest mój sposób na relaks, a jeśli do tego dochodzi jeszcze podróż autem, to ja już jestem w siódmym niebie! ;D

Czymś co mnie często wyróżniało w gronie moich koleżanek, była właśnie ta miłość do aut. A w połączeniu ze sportem.. Tak. Jestem właśnie tym typem dziewczyny!
Sport uwielbiam zarówno z perspektywy trybun i telewizora jak i boiska, choć obecnie już niestety mniej aktywnie niż dawniej. W piłkę ręczną grałam przez kilka dobrych lat, jednak musiałam powiedzieć STOP.

Gra nauczyła mnie pokory, wyrobiła charakterność, a kibicowanie? Kibicowanie pozwala się oderwać od rzeczywistości, dobrze bawić i poznać naprawdę super ludzi. Warto!

Auta uwielbiam prowadzić, oglądać, słuchać- samochodziara od małego!
Tata kocha auta, a ja jak na córusię tatusia przystało odziedziczyłam to po nim.
Niekoniecznie lubię grzebać się w silnikach itp itd.- na tym znam się średnio, ale to co da się zrobić samemu- z jakąś tam podstawową wiedzą- to sobie zrobię. Aaa.. i zapach paliwa mi zupełnie nie przeszkadza! :D
Auto mnie relaksuje, uzdrawia.. W aucie czuję się naprawdę wolna. Mogę zebrać myśli. Po prostu daje mi szczęście. Gdy były problemy robiłam sobie długie wycieczki- czasami nawet kręcąc się w kółko.

Więcej o sobie będę zdradzała na pewno w przyszłych postach.
Pozdrawiam serdecznie, Viola ;)
Copyright © Traviollini , Blogger