Obserwuj bloga przez e-mail

Liberty Bell Museum of Allentown- pocztówka od Tylera z "A Postcard for You"

Początek wiosny, to u mnie bardzo intensywny okres, więc jak na razie podróże odkładam na wczesne początki lata, chociaż oczywiście liczę na jakiś przynajmniej krótki majowy wypad. Co z tego wyjdzie- okaże się z czasem, więc dzisiaj chciałabym przenieść się pocztówkowo do USA... i przypomnieć jak bardzo mały jest świat! Jesteście ciekawi?

źródło

Kojarzycie Tylera z „A Postcard for You”? Pewnie większość kolekcjonerów pocztówek wie, o kim mowa. Jakiś czas temu, na wielu blogach z pocztówkami spotykałam się z licznymi wpisami o pocztówkach otrzymanych właśnie dzięki Jego stronie.

Pewnego zupełnie zwyczajego dnia, gdy jeszcze aktywnie bawiłam się w postcrossing i wylosowałam swoje kolejne pocztówki do wysłania... standardowo zaczęłam od przeczytania, co moi odbiorcy chcieliby zobaczyć w swoich skrzynkach.
Nawet nie wyobrażacie sobie mojego zdziwienia, gdy zauważyłam, że adresatem jednej z przesyłek jest właśnie Tyler! Wysłałam mu pocztówkę z Bydgoszczy, którą właśnie w tym czasie odwiedzałam, a kilkanaście dni później otrzymałam na maila wiadomość zwrotną, że kartka bardzo mu się podobała i chciałby również dla mnie jakąś wysłać.
Z uśmiechem na ustach i wciąż lekkim niedowierzaniem odpisałam na wiadomość i niecałe 2 tygodnie później znalazłam w swojej skrzynce taki upominek!„Liberty Bell Museum of Allentown” w którym (jak sama nazwa brzmi) wystawy dotyczą Dzwonu Wolności, który w latach 1777-1778 był skrywany pod deskami podłogowymi kościoła. To miejsce jest jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Dewiza Pensylwanii- „Cnota, wolność, niepodległość” odnosi się do wydarzeń, które miały miejsce na tych ziemiach. Przed pojawieniem się kolonialistów zamieszkiwane były one przez plemiona Delaware, Irokezów, Shawnee oraz Susquehanna.

Samo miejsce ma również wielkie znaczenie historyczne:  Jest to jeden z 13 pierwotnych stanów założycielskich USA. W 1776 roku, w Filadelfii podpisano deklarację Niepodległości Stanów Zjednoczonych.
W trakcie amerykańskiej wojny domowej odbyła się tu decydująca bitwa. Miało to miejsce w 1863 roku pod Gettysburgiem.

Pasjonatką historii Stanów Zjednoczonych zdecydowanie nie jestem i tak naprawdę poza podstawowymi faktami, nie wiem wiele więcej, jednak ta pocztówka skłoniła mnie przynajmniej do tego, by więcej dowiedzieć się o samym Dzwonie, a przy okazji o deklaracji Niepodległości.
Może kiedyś, gdy znajdę więcej czasu zagłębię się bardziej w temat, zobaczymy. ;)

Miłego weekendu ;)

Źródło: http://www.travelin.pl/region/pensylwania
Copyright © Traviollini , Blogger