MŚ U21 w Siatkówce- Meksyk 2015

Liczne sukcesy zarówno seniorskiej jak i młodzieżowej kadry w ostatnim czasie pokazały klasę naszych siatkarzy, a dziś zaczyna się kolejny turniej w którym mamy szansę zaprezentować się z jak najlepszej strony.

źródło: cev.lu

Ekipa jadąca na MŚ U21 ma tymczasem bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę.
W kraju mamy już 2 Mistrzostwa Świata (złoto kadetów), Mistrzostwo Europy Kadetów oraz Wicemistrzostwo Europy Juniorów, a jak to mówią- apetyty rosną w miarę jedzenia- i na pewno nie inaczej jest w tym przypadku!

Grupa nie jest prosta… szczególnie patrząc na pierwsze starcie!
Naszym meczem otwarcia będzie spotkanie z Rosją, później przyjdzie zmierzyć się z USA oraz Argentyną… Co potem pokażą wyniki tych spotkań, jednak na pewno będzie twarda walka!
Już dzisiaj pierwszy mecz!

Dla wszystkich chętnych terminy pierwszej fazy w której wystąpi nasza reprezentacja:
·         Polska vs. Rosja          (11.09     23:00)
·         Polska vs. USA           (12.09     23:00)
·         Polska vs. Argentyna  (13.09     23:00)


Skład w zasadzie nie zaskoczył, są prawie wszyscy których się spodziewałam na liście powołań, jednak miałam nadzieję, że mimo wszystko z chłopakami pojedzie także Artur Szalpuk, jednak On dostał swoją szansę od trenera Antigi- jak najbardziej zasłużenie i teraz czeka go być może jeszcze cięższa walka w Japonii na Pucharze Świata- o ile oczywiście będzie miał okazję dłuższej gry- szkoda tylko, że młodzieżówka straciła tak podstawowego zawodnika.

Olek Śliwka będzie miał jeszcze większe pole do popisu i w tej kwestii bardzo liczę zarówno na Niego jak i całą resztę- oby dali radę pociągnąć to na odpowiednio wysoki poziomie- najlepiej oczywiście poziomie na miarę medalu. ;)

źródło: cev.lu

Z libero sytuacja jest w zasadzie rozstrzygnięta, ponieważ Kacper Piechocki jest świeżo po kontuzji (prawdopodobnie jeszcze niedoleczonej) i nawet nie poleci do Meksyku.


Na rozegraniu liczę, że Krzysiek Bieńkowski dobrze poprowadzi naszą grę. Zapewne wspólne występy w klubach pomogą w jeszcze lepszym zgraniu, więc można być optymistycznie nastawionym! 

Chłopakom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki! ;)

Na MŚ zagramy w składzie:

rozgrywający
Krzysztof Bieńkowski
Marcin Komenda

atakujący
Paweł Gryc
Bartłomiej Lipiński

środkowi
Marcin Kania
Bartłomiej Lemański
Bartłomiej Mordyl

przyjmujący
Dominik Depowski
Paweł Halaba
Rafał Szymura
Aleksander Śliwka

libero
Jakub Popiwczak 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz